Z recenzji

*
Losy Anny i Bernarda tak mnie wciągnęły, że nie byłam w stanie się oderwać! Wielkim atutem tej pozycji jest bez wątpienia narracja widziana z punktu widzenia różnych bohaterów, dzięki czemu mamy okazję bliżej ich poznać i zrozumieć targające nimi emocje i rozterki. Nie wszystkie postacie wzbudzają sympatię, ale bez wątpienia są świetnie wykreowane i wyróżniają się z tła. Autor posługuje się ciekawym, nieco poetyckim stylem, który nadaje tej historii nieco subtelności i barwy.
IMG_0679„Miłość pod koniec świata” to słodko-gorzka, poruszająca i przepełniona emocjami opowieść o trudnej miłości, która przychodzi niespodziewanie i wywraca życie do góry nogami, skomplikowanych relacjach międzyludzkich, wkraczaniu w dorosłość i demonach przeszłości, od których trudno się uwolnić, bez względu na to, jak bardzo się próbuje.
Vilandra, Lubimy czytać

*

Ogromna uczuciowość bohaterów, ich podatność na zranienia, ale też stany euforyczne, liczne wątpliwości i zaskakujące decyzje – wszystko to sprawia, że stają się realni. Na tyle, by czytelnik mógł żyć kolejnymi etapami historii, którą stworzył autor. A ta wcale nie toczy się przewidywalnym torem.

Katarzyna Stec, Książki na czasie

*

Dobitnie opowiedziana historia o uczuciowym rozdarciu i szukaniu sedna w różnych wymiarach życia, która finalnie pozostawia czytelnika w poczuciu niejednoznaczności i emocjonalnego szoku. Polecam.

Aneta Kwaśniewska, Książki w eterze

*

Grzegorz Filip wie o czym pisze i robi to naprawdę dobrze i rzetelnie. Cieszę się, rzadko spotykam malownicze a jednocześnie prawdziwe opisy regionu. Naprawdę wielki ukłon.

Co do historii. Jest ciekawa, z odpowiednią dawką dramatyzmu. Bohaterowie są pełnokrwiści, wielowymiarowi, złożeni. Nie lubię romansów, w których wszystko idzie jak wycinane setny raz z tego samego szablonu.

Katarzyna Mastalerczyk, duzeKa.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under książki, literatura polska, Miłość pod koniec świata, nowości książkowe, powieści, premiery

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s