W Zamościu

Akcja Miłości pod koniec świata dzieje się po części na Zamojszczyźnie, w fikcyjnej wsi nad rzeką Wolicą i w pobliskim, również  fikcyjnym miasteczku, położonych w rejonie Grabowca i Skierbieszowa, a więc na Działach Grabowieckich. To teren wyżynny, obfitujący w lessowe jary i wąwozy, porośnięty roślinnością przypominającą ukraiński step. Właśnie ze względu na miejsce akcji chciałem tę książkę zaprezentować w Zamościu.

Grzegorz FilipPromocja miała charakter wyjątkowy. Światowy Dzień Książki sprawił, że wystąpiłem w towarzystwie Szekspira i Cervantesa, a panie: dyrektor Danuta Kawałko i Halina Zielińska ciekawie moderowały przebieg rozmowy. Wreszcie publiczność, wciągnięta, zadająca pytania, wśród której znalazło się wiele bliskich mi osób, stworzyła atmosferę. Rozmowa zagęściła się do tego stopnia, że byłbym zapomniał o przeczytaniu fragmentu książki, a przecież wyjątkowo lubię czytać publicznie swoją prozę.

Książnica Zamojska mieści się w byłych koszarach (to ciekawe, że PRL utrzymywała wojsko na wschodnich rubieżach, zaś Trzeciej RP wydało się ono zbędne), lecz odnowionych i zaadaptowanych na potrzeby czytelnicze. Ostatnie piętro, gdzie odbywają się spotkania, ma swoisty klimat. Dziękuję za spotkanie i zaproszenie na promocję następnej książki.

fot. Piotr Zubański

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Grzegorz Filip, książki, literatura polska, Miłość pod koniec świata, powieści, spotkania autorskie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s